چگونه رابطمان را حفظ کنیم و آن را محکم تر کنیم ؟

loading...

الهه فاخته

چگونه رابطمان را حفظ کنیم و آن را محکم تر کنیم ؟   ما به هم محتاج هستیم!  ما به مهربانی هم محتاج هستیم ! ما به حمایت همدیگر محتاج هستیم ! ما نیازمند هستیم , خدا که نیستیم .. پس این همه توقع از کجا می آید ؟    اگر میخواهی رابطه ای را حفظ کنی باید دو طرفه باشد . اگر خوبی میبینی خوبی کن , اگر کسی برایت کاری انجام میدهد تو هم برایش کاری انجام بده , نه برای اینکه منتی بر سرت نباشد بلکه برای ادامه یک رابطه  تا اسم رابطه می آید یاد زوج می افتیم , یاد رابطه یک دختر با یک پسر می…

جستجو در سایت الهه فاخته
جستجو در سایت الهه فاخته


در اين سایت
الهه فاخته بازدید : 69 سه شنبه 24 تير 1399 نظرات ()

چگونه رابطمان را حفظ کنیم و آن را محکم تر کنیم ؟

 

ما به هم محتاج هستیم! 

ما به مهربانی هم محتاج هستیم !

ما به حمایت همدیگر محتاج هستیم !

ما نیازمند هستیم , خدا که نیستیم .. پس این همه توقع از کجا می آید ؟ 

 

اگر میخواهی رابطه ای را حفظ کنی باید دو طرفه باشد . اگر خوبی میبینی خوبی کن , اگر کسی برایت کاری انجام میدهد تو هم برایش کاری انجام بده , نه برای اینکه منتی بر سرت نباشد بلکه برای ادامه یک رابطه 

تا اسم رابطه می آید یاد زوج می افتیم , یاد رابطه یک دختر با یک پسر می افتیم ! 

به پای رابطه پدر ها و مادرها به خودمان اسم عشق میگذاریم و کم پیش می آید محبتشان را جبران کنیم چون میدانیم هرچقدر بد باشیم و بدی کنیم , این رابطه تمام نمیشود .

وقتی کسی به خودمان یا فرزندمان خوبی میکند باید ما هم جبران کنیم و به او خوبی کنیم . 

اگر چیزی میخریم باید هزینه اش را پرداخت کنیم .

اگر میخواهیم رابطه ای ادامه داشته باشد باید به آن پاسخ دهیم یا پیش قدم شویم . 

نمیشود مدام توقع کنیم و انتظار داشته باشیم و خودمان کاری نکنیم . یا خودمان یک کار بکنیم و ده بار جبران بخواهیم !

هر چیزی سر جای خودش باشد ! 

اینگونه رابطه محکم ایجاد میشود و این رابطه عمر بالاتری خواهد داشت ! 

 

بقیه چگونه رابطمان را حفظ کنیم و آنرا محکم تر کنیم در ادامه مطلب 

 

 

 

 

حتی اگر میخواهیم خدا کمکمان کند باید اول خوب بودن را تمرین کنیم و برای خوب ماندن تلاش کنیم ! نمیشود هر کاری دوست داشتیم بکنیم و وقتی گیر افتادیم به التماس بیافتیم ! 

شاگردی که یکسال تلاش نکرده و آخر سال نمره پایین میگیرد , اولیایش حق اعتراض به معلم را ندارند چون او تلاش نکرده و دستمزد زحماتش به اندازه ای بوده که تلاش کرده , اگر میخواهیم معلم به ما توجه بیشتری کند باید اول تلاش کنیم و خودمان را ثابت کنیم تا او به ما اعتماد کند و حمایتمان کند . نباید با حرف ها و کنایه ها و رفتارمان او را آزار دهیم , چون آزار دادن در رابطه جایز نیست بخصوص اگر ما نیازمند آن رابطه باشیم . 

نمیشود که نمک ناشناس باشیم و بخواهیم خوبی هم ببینیم !

نمیشود که به یک نفر توهین کنیم یا بد رفتاری کنیم و بعد بخواهیم او تمام تلاشش را برای ما بکند ! این رابطه قطعا مرده و تمام شده است ! 

نمیشود که از کسی کمک بخواهیم و بگوییم جوابش را بعدها میگیری به فلان علت و بهمان علت ! 

هر چیزی باید جای خودش باشد ! 

 

اگر میخواهی کسی برایت معجزه کند , هوایش را داشته باش . اگر در پیشرفت تو تاثیر گذار است , رابطه ات را با او حفظ کن , یک رابطه دو طرفه ! او به تو کمک میکند قوی شوی و تو هم سعی میکنی تلاش کنی و زحماتش را جبران کنی 

 

هر چیزی را که میخری , باید هزینه اش را بدهی !

هر رابطه ای که میخواهی ادامه پیدا کند , باید پاسخی داشته باشی و منتظر نشوی فقط طرف مقابل به سمت تو بیاید و برای رابطه تلاش کند ! 

اگر هرچیزی را برای خودت و عزیزانت میخواهی , باید بدانی شخص سومی که وارد زندگیتان میشود هم نیاز دارد مهربانی و توجه از شما ببیند 

بله توجه 

 

برای حفظ رابطه , به زور نباید متوسل شد 

چون تو فلان هستی باید به من کمک کنی ! خب این رابطه عمر کوتاهی دارد . تو کمک میخواهی , باید معقول رفتار کنی و پاسخ خوبی ها و توقعات را دوتا یکی نکنی ! 

نگویی بگذار خوبی هایش را بکند بعدا یک مبلغ ناچیز میدهم که جبران شود و با چند جمله منت میگذارم و ارزش هدیه ام را بالا میبرم ! 

چون او میفهمد و عمیقا حس میکند و مثل ریسمانی هر بار خورده میشود و نهایتا رابطه پاره میشود و از بین میرود 

 

برای حفظ رابطه , هر چیزی که به نفعمان بود را همانگونه پاسخ دهیم و تنبلی نکنیم و توجه کنیم ! 

اگر کسی ما را به مهمانی دعوت کرد و تمایل داشتیم برویم حتما باید با مهمانی دیگر که خودمان ترتیب دادیم جبران کنیم نه اینکه به او پول بدهیم که جبران شود مثلا !

اگر کسی باعث پیشرفت ما میشود با تلاشمان , خودمان را بالا بکشیم , هر بار که پیشرفتی حاصل کردیم فقط به کلمه تشکر اکتفا نکنیم !  چون مثلا سالها بعد قهرمان المپیک شدیم به خودمان بگوییم قبلا ده بار مدال آوردم و از استادم تشکر کردم بس است ! این میشود نمک خوردن و نمک دان را شکستن و این وسط دل مربیمان میشکند ! 

بهتر است هربار که مدال می آوریم از او تشکر کنیم و از یاد نبریم ! و نگذاریم بارها و بارها از آن موضوع بگذرد و ناگهان با یک هدیه مثلا بخواهیم جبران کنیم ! اگر قهرمان المپیک شدیم تک تک لحظاتی را که یک مربی کنارمان بوده را از یاد نبریم و اسم او را کنار اسم خود بیاوریم چون میخواهیم او همیشه کنارمان باشد چون او به ما خوبی کرده است 

گاهی بعضی از استادها آنقدر به ما خوبی میکنند که واقعا نمیشود جبرانی برایش در نظر گرفت اما نباید با اکتفا به همین جمله , سکوت کرد و چیزی نگفت 

مثلا ما وقتی مهمانی میگیریم کسی را دعوت میکنیم او زنگ میزند و از ما تشکر میکند ! و بعد یک مهمانی میگیرد و به ما نمیگوید و یا ما را نمیخواهد دعوت کند در صورتیکه مهمانی مرتبط به ماست . و او در ذهنش اینگونه میگذرد که زنگ زدم و تشکر کردم کافیست یا رفتم سفر و برایش سوغاتی آوردم ! 

تا آنجا که میشود عین همان لطف را جبران کند و اگر نمیشود هوش خود را به کار بگیر و تلاش و زحمات انسان های تاثیر گذار زندگیت را فراموش نکن و زیر سوال نبر , به بیانی معرفت داشته باش ! 

 

رابطه یک مسیر دو طرفه است ! 

اگر کسی تو را نادیده میگرد و به تو توجه نمیکند یعنی نمیخواهد تو در زندگی اش باشی , اگر هزار بار معرفت بخرج دهی فایده ندارد و ممکن است با بی مهری ها و توجه نکردن هایش دلت بشکند ! 

اگر کسی تو را نادیده نمیگیرد و به تو توجه میکند فکر نکن چون نابغه هستی و وظیفه اوست ! بلکه او گمان میکند میتواند تو را بالا بکشد چون تواناییش را داری اما تو هم باید این رابطه را حفظ کنی ! باید به این رابطه جان بیشتری دهی وقتی مسئله , مستقیما به خود تو برمیگردد . قبول دارم وقتی تو پیشرفت کنی او هم سربلند میشود اما این به شرطیست که تو هم او را نادیده نگیری و به او توجه کنی .

 

این توجه مهم است ! 

این توجه , ریسمان یک رابطه را محکم تر میکند ! 

 

پس گربه صفت نباشیم ! یعنی وقت نیاز خوب باشیم و وقتی سودمان را بردیم او را کنار بگذاریم یا بی رحمانه به صورتش چنگ بزنیم .

وقتی از یک رابطه محافظت نکنی , از بین میرود . تو نمیتوانی برای حفظ آن از زور یا تهدید استفاده کنی , بلکه راز ماندگاری یک رابطه فقط توجه و جبران است ! 

  • یا حق 
  • الهه آجرلو - فاخته 
کپی از متن,شعر و دلنوشته ها با ذکر اسم الهه فاخته امکان پذیر است .... از اینکه حق کپی رایت را رعایت میفرمایید بی نهایت سپاسگزارم♥ برچسب ها: چگونه رابطه دو طرفه را حفظ کنیم , راز موفقیت در روابط دوستانه , متن ,
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
الهه فاخته
Profile Pic

 

سلام به سایت رسمی الهه فاخته خوش آمدید

در این سایت شعرها , دلنوشته ها , کتاب ها , دکلمه ها و اشعار الهه فاخته رسانه می شود .

 

 الهه فاخته  ( مستعار ) متولد 1366 شاعر معاصر و نویسنده , دکلمه خوان ,استاد  و داور رسمی تکواندو و کیک بوکسینگ است.

 

 

می خواهم پرواز کنم چون پرنده ای آزاد رها و اوج بگیرم تمام شاعرانگی من در حس مشترک است حسی بین قلب من و تو من به پرواز ایمان دارم یا حق !

 

 

پینوشت : زندگی آنقدر ها هم پیچیده نیست که دنبال دلیلش بگردیم .

شاد بودن , عاشق بودن و حال خوب داشتن و درستکار بودن شاید نتیجه سختی هایی باشد که هر انسانی در زندگی خود خواهد داشت تا بالاخره به آن خواهد رسید .

یا حق 

الهه فاخته

اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟